10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w ramach akademii gościliśmy chór "Sokół” pod dyrekcją szczególnie nam bliskiej - pani Ireny Skakuj oraz  Harcerski Krąg Seniorów.Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski przez zaproszonych gości oraz uczniów i grono pedagogiczne.

We środę 29 października br. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych w obecności rodziców i nauczycieli.

Po ślubowaniu Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę . Poniżej zamieszczam zdjecia...  MP

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasze gimnazjum  wzięło udział w Październikowym Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Impreza zorganizowana przez bibliotekarzy z ZSP nr 5 oraz Bibliotekę Pedagogiczną odbyła się na Rynku Głównym naszego miasta, w dniu 25 października 2014 r.